• Yapim

YAPIM

Yayımcılık – Sosyal Medya – Gösterim

Yapım ve yayıncılık alanlarında da hizmetler vermekteyiz. Tanıtım filmi yada reklam filmi yapımı işlerimizi ancak böyle destekleyebilmekteyiz. Sonuç olarak yayın organları için yapımlar yapmaktayız. Prodüksiyon çalışmaları her zaman için birbirinden farklı ve eşsiz olmalıdır. Yapılan tanıtım filmleri her sektör ve marka için ayrı çalışılmalı ve özgün içerikler üretilmelidir. Tanıtım işleri her zaman için üretimleri zor olan çalışmalar olmuştur ve bu tarz yapım işleri ön planlamalar ile yürütülmelidir. animtr sizlerin ihtiyaçlarını iyi tespit eder, sizlere uygun senaryo ve iş planı uygular.

Marka yada firmalar için yapılacak olan yapım çalışmaları sadece video prodüksiyon değil, aynı zamanda 3d animasyon prodüksiyonlar ile de üretilebilmektedir. Animtr uzman ekip ve sanatçı kadrosu ile sizlere dijital alandaki bütün ihtiyaçlara yönelik çözümler sunmaktadır.

animtr prodüksiyon olarak bizler, projelerin yada markaların yükselişini dijital araç gereçler kullanarak sağlamaktayız. Bunu ise kaliteli, tanıtım filmi, viral video yapımları ve prodüksiyon yapımları ile sağlamaktayız.

  • Tanıtım Filmi Çekimi

    Tanıtım Filmi konusu ne ise ona yönelik kamera açıları ve ambiyans çalışmaları düşünülerek yapılmalıdır. Sinematografik  teknik detaylar iyi düşünülmelidir. Tanıtım filmleri çekimi yapılmadan önce mutlaka ona özel senaryo yazılmalıdır, senaryo ne kadar kaliteli ise sonuçta o kadar kaliteli olacaktır. animtr prodüksiyon olarak tanıtım filmleri çekimlerini yapmadan önce senarist yönetmenlerimiz ile kaliteli senaryolar hazırlar, kamera çekimlerimizi daha planlı programlı yaparız.

  • Marka Tanıtımı

    Markaların her zaman için kaliteli tanıtım filmlerine ihtiyaçları vardır. Tanıtım filmlerinin genel yapısına, alanına göre belirler ve ona yönelik özel senaryo çalışmaları yaparız. Teknik tanıtım filmleri, viral tanıtım filmleri yada sunum için hazırlanacak olan tanıtım filmleri mutlaka sadece o tanıtım filmine özel kurgularla ve teknik detaylarla hazırlanmalıdır. Kendisine tanıtım filmi yaptıran bir firma kendisini daha iyi ifade etmekle kalmaz kendi prestijini artırır.

  • Kurumsal Tanıtım Filmi

    Kendi tarzına özel ve daha ciddi bir anlatım dili kullanılarak yapılan bu tarz tanıtım filmleri genellikle karşılıklı sunumlarda yada in-house yani kapalı ortamlarda yayınlanacak olan tanıtım filmleridir. Gelen müşterileri ağırlarken kendisini daha iyi ifade edebilmek ve bunu yaparken çok fazla çaba sarf etmek istemeyen kurumlar, kurumsal tanıtım filmleri yaptırmaktadır. Ayrıca televizyon reklamları gibi çalışmalarda da kullanılabilir.

Markanız Tanıtılmak İster

Tanıtım

Tanıtım yapmak, kamerayı alıp rasgele video çekmek asla değildir ki bunu herkes telefonu ile yapabiliyor. Tanıtım, renk ve dokuyu bir arada gösterebilmek, bilinç altında yatanı ortaya çıkartmaktır. Zihnin derinliklerinde yer etmektir.

Kurgu

Aslında tüm hayatımız bir kurgu değil midir? Kurgu, prodüksiyon yapımlarında o kadar önemlidir ki aynı videoyu iki farklı kişi yaparsa iki farklı sonuç ortaya çıkar. İki farklı kişinin yaşamı gibi. Kurgu yapmak bizim ellerimizde ve biz sanatçılar olarak bu kurguyu tam olarak olması gerektiği gibi yaparız. İstersek hüzünlendirir, istersek mutlu ederiz.

Bakış açısı nedir diye sorduğumuz zaman belki herkes farklı şeyler söyleyecektir. Peki bizim bakış açımız nedir? Biz işimize sımsıkı sarılmış bir ekibiz. Bizim işimiz üretmek ve bunu yaparken sanat duygularımızı, profesyonelliğimizi üretimlerimize katmaktır. Bakış açımıza gelecek olursak, kamera bizde ve o kamerayı fare deliğinden bile geçirebiliyoruz.

Kamera Çekimi

Kamera video kayıt etmekten başka hiçbir vasıfı olmayan bir cihazdır, ancak bizim ellerimizde duyguları ve derinliği kayıt eder. Kamera çekimi, basit bir iş değil, sanatçı zanaatidir.

Prodüksiyon

Prodüksiyon kelime anlamı olarak yapım demektir. Tabiki bizler kelime anlamına çok takılmıyoruz, nasıl olsa yaptımız işlere bir çok isim takılsa da elimizde tuttuğumuz şey, kamera yada mouse oluyor. Bazen ise helikopter kumandası 🙂

Kamera-Cekimi-Yapan-Firmalar

Tanıtım filmi Çekimi oldukça zahmetli bir iştir. Konuya yönelik senaryo yazmak çekimlerden önce ortamı keşfetmek, kamera açıları belirlemek ve orada neyin iyi görünüp neyin görünmeyeceğine karar vermek gibi. Kamera Çekimi hiç bir zaman hadi başlayalım çekelim bitirelim gibi bir yaklaşımla yapılmamalıdır. Bizim yapmadığımız gibi. Öyle bir açı vardır ki orada, beklersin ve sonunda o açıyı görürsün. Güneşin yeri değiştikçe oradaki açılarda değişir, ortamın duygusu da değişir. Sabır edersin ve görürsün. Ne demiş  Anthony Robbins ,  ” Bir tek Ağacı seyredersen, ormanı göremezsin”.

Havadan-Kamera-Cekim-Film

Tamamiyle teknoloji sağolsun demekten başka hiçbir yorum yapamıyoruz. Mekanı kuşlar gibi havadan görmek, ortamın tüm çıplaklığını sadece ufak bir helikopter vasıtası ile görebiliyor olmak ne güzel değil mi? Helikopter Çekimi yada Havadan Çekim olarak adlandırılan bu yöntem ile projelerimiz oldukça havalı olmaya başladı. Tek kötü tarafı ise, binlerce lira para harcadığın kamera ve ekipmanların bir gün havadan aşağı düşecek olması, hepimizin başına gelir bu 🙁

Tanitim-Filmi-Yapan-Firmalar

Bütün kamera çekimlerimiz bittikten sonra o rahat bir nefes alırız. Kameramanlarımıza iskender ısmarladıktan sonra, geliriz ofisimize ve Pos-Prodüksiyon başlar. Post-Prodüksiyon ise kamera çekimleri bittikten sonraki aşamadır. Bu aşamada renkler değişir, görsel efektler yapılır. Gerekirse gerçek çekimlere sanki orada varmış gibi 3d modeller yerleştirilir. Buradaki aşama kamera çekimlerinde olduğu gibi zordur. İşin sonlandırılma aşaması olduğu için dikkatli adımlarla yapılması gerekir. Bir çok program kullanılır ve sonuç mükemmeldir. Renkler ve dokular o kadar güzeldir ki, izleyen kişinin etkilenmekten başka yapabileceği bir şey yoktur.