Reklam Filmi Animasyonu Nedir

Reklam Filmi Animasyonu Nedir

 

Reklam Filmi Animasyonu Nedir ?

Hepimzin bildiği üzere her gün televizyonlarda gördüğümüz animasyonlardır. Peki bilmediğimiz yada tam olarak önemini anlayamadığımız nedir? Reklam filmi animasyonu, yapımı uğraştırıcı olsada gerçek çekimlerden daha ucuz ve görsel açıdan daha göze hitap eden animasyon filmlerdir. 3D ve 2D Animasyon teknikleri kullanılarak yapılabilirler. İçeriği her projede değişir. Reklam filmi animasyonu bir anlatım yapmanın en rahat ve etkili yolu olduğu gibi proje geliştirme açısından önemi büyüktür.

Reklam Filmleri bir tek televizyonlarda yayınlanmaz, sosyal medya reklamları ve insanların sürekli zaman geçirdikleri video paylaşım platformlarında da yayınlanabilirler. Reklam filmleri bir ürünü ele alacağı gibi firmanızın da reklam unsurlarını içerebilir. Bir ürün için reklam filmi animasyonu yapıldığında buna ürün tanıtım animasyonu diye hitap edebiliriz. Tabiri yayınlandığı ortamlara göre değişir, amaç ise aynıdır, insanlara biz buradayız ve bunları yapıyoruz demek.

Animasyon teknikleri arasında en etkili yöntem 3d modelleme ve animasyon’dur. Tam olarak istenilen elde edilir. İstenilen her tarz üretilebilir. Reklam filmi konusu itibari ile kurumsalınızı yansıtmak ve çizgilerinizi taşımak zorundadırlar. İçeriğinde logonuz gibi, insanların gördüğü zaman sizleri hatırlayacağı ve bunları görerek size olan güvenlerinin artacağı unsurları bulundurmalı ama tam olması gerektiği gibi kullanılmalıdır. Marka ne kadar öne çıkartılırsa o kadar kalitesizleşir. Markanızdan ziyade ürünlerinizin yada fikirlerinizin öne çıkması gerekmektedir. Gerisi kendiliğinden gelir.

2D Animasyon Reklam Filmleri, bu alanda giderek yeni tasarımlar ve tarzlar çıksada ortak bir tarz var demek yalan olur. Her bir reklam animasyonun kendine has tarzının ve çizgilerinin olması gerektiğine inanmaktayız ve bu doğrultuda çalışmalar yürütmekteyiz.

S.S.S

Reklam Filmi Animasyonu Fiyatı ?

Daha önceki topiklerde de bahsini ettiğimiz gibi bütün çalışmalar farklı içeriklere sahip ve farklı çalışmalar gerektirmektedir. Bundan dolayı iletişim sayfamızdan bizler ile iletişime geçmeli ve bu konuyu danışmanız gerekmektedir.

Aklımda Şöyle Bir Reklam Animasyonu Var Yapılabilir Mi ?

3D ve 2D modelleme, çizim ve animasyon teknikleri iler üretilemeyecek ve gerçeğe geçirelemeyecek bir fikir yada hayal yoktur. Hayalinizdeki fikir ve olgulara en yakını’nı üretmek oldukça mümkündür.

Bende 2D Tasarımlar Var Bunları 3D Reklam Animasyonu Yapabilir Miyiz ?

3D Modelleme olmadan reklam animasyonları yapamıyoruz. Haliyle 3d modelleme ve görselleştirme konusunda uzman olan bizler sizlerin 2d tasarımlarını 3d modelleyip bunları reklam animasyonları haline getirebiliriz.