Peyzaj Tasarımı Modelleme Görselleştirme

Peyzaj tasarımı ve görselleştirmesi mimari projelerde oldukça büyük önem arz eder. Peyzaj tasarımı mimarlar ile yapılmalı ve autocad üzerinde önce planlama yapılmalıdır. Burada animtr ve çalışma arkadaşlarnının tasarımsal gücüne güvenmeniz ve projelerini bizlere teslim ettikten sonra sırtınızı rahat koltuğunuza yaslayıp bizden sizlere gelecek olan tasarım’ları aklınızda hiç bir şüphe kalmadan beklemelisiniz. Animtr mimari projelerde oldukça hızlı ve kaliteli sonuçlar alır.

Peyzaj Tasarımı, peyzaj modelleme, peyzaj görselleştirme, bütün bunlar aslında yapılan iş olarak hemen hemen aynı olsa da aynı olmayan kelime Tasarım’dır. Tasarım üzerinde en  çok çalışılması ve kafa yorulması gereken konudur. Sonuç olarak mimari proje olsun 3d animasyon film olsun, tamamiyle tasarımdan ibaret olup. 3D Tasarım yada görsel  tasarım teknik bilgileri geçersiz kılan bir konudur. Teknik bilgiler bir kaç yıl içerisinde kazanılsa dahi tasarım gücü sanatçının kendini ne kadar farklı kültürlere açtığı ile ilgili olup kendini tsarımsal açıdan ne kadar geliştirdiği ile orantılıdır.

3D Peyzaj modellemek veya 3d peyzaj tasarımı yapmak bizler açısından oldukça eğlenceli ve zevklidir. Yeşil rengini kullanmayı ve doğa görselleri yapmayı severiz. Lakin 3d modelleme ve görselleştirme yapan herkesin zorlandığı ama zevk aldığı bir konudur, peyzaj tasarımı. Günümüzde bizim ülkemiz olsun yada diğer ülkeler olsun mimari alanda sürekli gelişmeye açıktırlar ve gelişmektedirler. Her gün yüzlerce konut onlarca yerleşim alanları yapılmakta. Bu sektörde bizler görselleştirme ve  animasyon film alanında faaliyetlerimizi sürdürmekte ve sevgili mimar arkadaşlarımızın projeleri’ne renk katmaktayız.

Güzelce yapılan bir peyzaj, modelleme aşaması bitmiş olan 3d mimari yapıya kesinlikle farklı bir hava katacaktır ve görseli mükemmele yakınlaştıracaktır. Ayrıca bu tarz mimari görselleştirme çalışmaları insanlara sunum yapılırken kullanılacağı için mutlaka özenerek yapılmalı ve olabilitesi en yüksek kalitesine getirilmelidir. Peyzaj mimarisi kapsamlı olduğu gibi mimari bilgilerin ışığında yapılmalıdır. O bölgeye has bitkiler ile nasıl bir tasarım yapılabiliniyor ise onlar ile yapılmalıdır aksi takdirde sonu hisran olur. Neyse ki günümüz mimarları bu tarz hatalara neredeyse hiç düşmezler.

Aşağıda sizlere örnek olabilecek peyzaj tasarımı ve görselleştirmesi sunuyoruz. O görselin üzerinden konuşacak olursak şunları söyleyebiliriz. Mimari yapı aslında bildiğimiz dört duvar tarzında ve açıkcası çok fazla albenisi olmayan bir mimari yapı, ama yapılan peyzaj tasarımı oraya adeta hayat vermiş ve insanları kendine çeken bir havası var. İnsanlar çevresinde yolların olduğu bir ortamda oturmaktansa böyle güzel bir bahçesi olan bir alanda yaşamayı tercih ederler. Bunun için yeşil kullanımı ve tasarımı çok ama çok önemlidir. Animtr bunun farkında ve szlere gereken görselleştirmeleri sunacak kapasitede.