Mimarlık Zor Mu

[vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”7063″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”400×500″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

Mimarlık Zor Mu ?

Öncelikle bu yazıyı okuyorsanız mimarlık ile ilgili bir bölümü aklınızdan geçirmiş, insanlar neler diyor diye bakınıyorsunuz demektir.

Mimarlık okumaya başladınız, uykusuz geçen gecelere hoş geldiniz, göz doktorunuzun size 3 yıl sonra vereceği şişe dibi gözlüğün parasını hazır tutun. Maketler yaparken vücudunuzda açtığınız yaraları ailenize açıklamanın yollarını arayın ve öğretmeniniz ağacın cinsini  anlatırken yaprağının yabancı ismine kadar anlatacağı ve sınavda soracağı için beyninizi boş bilgilerle doldurmayın derim. Sırada autocad öğrenmek var, onu öğrenmek çok zor olmayacak, eğer ki bunu öğrenmekte zorluk çekiyorsanız bölümü anında bırakın başka bölümlere bakın. Autocad’i öğrendiniz. Proje cizmeye başladınız. Yaptığınız çizimler öğretmeninizi bir türlü memnun etmeyecektir, temiz çalışmayı öğremeniz gerekecek, statik bilmeniz gerekecek. Yani inşaatı mümkün olmayan bir yapının tasarımını yapmamanız gerekecek. Okul sürecinde olayın aslında programlar olmadığını malzeme bilgisi ve yapılabilirlik adına bildikleriniz ile proje üretmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Mimarlık zordur, akli dengeniz yerindeyse öyle kalması için çokta kendinizi yıpratmayın, birden her şeyi öğrenecek değilsiniz. Zamanla malzeme bilgisi edindikçe inşaatın nasıl ilerlediğini gözlemledikçe öğreneceksiniz. Kendinizi bir inşaat sürecine dahil edin.

İngilizce, ingilizce öğrenmek sizlere zaman kaybettirmeyecektir, aksine algılarınızı yükseltecek ve kullanmanız gereken programların derslerini aradığınızda ingilizce dersler ile karşılaşacak ve onları izleyeceksiniz.

3D Modelleme, okulu bitirmeniz için olmazsa olmazdır. Bunu bir şekilde öğrenmeniz gerekecektir, burada ingilizce bilginiz sizlere zaman kazandıracak hemencecik bir 3d editörü öğrenip uygulamaya geçeceksiniz. Öğretmeniniz sizi şevkatli kollarına saracak ve unutamayacağınız şekilde saçınızı okşayacaktır. Ama yinede o ağacı oraya neden koydun bu ülkede bu ağaç yetişemez diyecektir.[/vc_column_text][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Aşağıdaki sosyal paylaşım iconlarını kullanarak facebook yada diğerlerinden bu sayfayı paylaşabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir