Mimari Projeler İçin VRay Render

Mimari Projeler İçin VRay Render

 


Mimari Projeler İçin V-Ray Render | Kaliteli Render Motoru Arayışınız Uzun sürmesin
Vray render motoru tüm kalite arayışnızı sonlandıracaktır.”

VRay yayımlandığı günden bu güne kadar süre gelen bir performans ile kendisini geliştirmeye devam etmiş ve kullanıcılarına muhteşem imkanlar sağlamıştır. 3D modelleme, kaplama gibi sahne gereksinimleri bittikten sonra sıra gelir render almaya, işte burada Vray seçimlerin en başında gelir. Vray  sizlere hızlı sonuçlar verir, sahne hakimiyetinizi arttırır. Kendi ışık portallarına sahip olan olan bu render motoru ışıkların subdivs değerlerinin akıllıca kullanımı sayesinde hızlı ve kaliteli sonuçlar üretmenizi sağlar. Sahnede kullanılan ışıklar kendi subdivs değerlerini üretirler bunun dez avantajı sahnenize ışık ekledikçe render sürelerinin uzamasıdır. Vray render motoru bu sorunu kendi ışık portallarında bulunan store with irradiance map ayarı ile büyük ölçüde çözüme kavuşturmuştur.

Birden fazla bilgisayarınız var ve bütün bilgisayarlarınızı tek bir kare render için kullanmak istiyorsanız vray sizin için bunu düşünmüş ve distributed render seçeneğini hazırlamıştır. Bazı renderlarda çok yüksek çözünürlüklerde renderlar almanız gerekir, backburner gibi render management eklentileri yeterli kalmazlar ve yüksek çözünürlüklü olması gereken renderınızı bu sistemleri kullanarak elde edemezsiniz. Vray’in distributed seçeneğini kullanarak yüksek çözünürlüklü renderınızı diğer bilgisayarları da rendera dahil ederek sonlandırabilirsiniz.

Vray bunun

Mimari Projeler İçin VRay

Mimari projeler diğerlerine nazaran render kalitesi anlamında beklentilerin yüksek olduğu bir sektördür. Müşteriniz projenin bitmiş halini görmek istediği gibi  gerçeğe en yakın haliyle görmek isteyecektir. Vray material seçenekleri ve esnekliği ile kaliteli shader’lar üretmenizi, ışık portalları ve esnek ışık seçenekleri ile tam olarak istediğiniz aydınlatmayı sağlayacağınız bir render motoru ve eklentisidir.

Mimari Animasyon İçin Vray

3d Mimari animasyon yapıyorsanız renderlarınız haftalar sürmekte ve sonuca ulaşmanız sancılı olmaktadır. Vray bizlere animasyon renderı için  GI kaydetme seçeneği sunarak her karede GI hesaplatmak gibi bir külfetten kurtarmaktadır. Normalde GI hesabı yaparak 20 dakika süren bir sahneniz varsa, Vray bizlere bir defaya mahsus GI hesaplatıp diğer karelerde de aynı GI bilgisini kullanarak sadece anti-aliasing hesabı ile render almanızı sağlar, her kare için 20 dakika değil 5 dakika gibi bir süre zarfında sonuca ulaşmanızı sağlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir