Mimari Animasyon ÖrnekleriMimari animasyon örnekleri‘ni sergilediğimiz bu sayfada daha önce yapmış olduğumuz mimari örnekleri göreceksiniz. Animtr animasyon konusunda tecrübeli olup müşterilerine en iyi animasyon projesini vermeye çalışır. Animasyon içerikleriniz. Mimari olsun yada tanıtım filmi olsun animtr ve ekibi sizlere hazırlayacaktır. Mimari animasyon mimari projeleri gerçekte varmış gibi yansıttığı için önemli ve pazarlama açısından yaptırılması gereken bir animasyon şeklidir.

Mimari Animasyon Örnekleri

Mimari projeler için yapılan animasyonlar projeyi insanların orada yaşamak isteyecekleri şekillerde  göstermesi gerekir. Bunun için ne mimari animasyonda ne kadar hareketlilik ve dinamiklik olursa o proje o kadar güzel yansıtılmış olacaktır. Mimari animasyonlar içesinde kullanılacak öğeler animasyonun kalitesini ortaya çıkartır. İzleyicilerin izlerken sıkılmayacağı mimari animasyonlar genelde dinamik ve akıcı olan animasyonlardır. Tabiki mimari animasyonlar yapılırken müşterilerin istekleri göz önüne alınmalıdır ancak animasyonların tarzına bizimle birlikte karar vermeniz sizlerin daha kaliteli animasyon edinmenizi sağlayacaktır.

Mimari animasyon örnekleri’ne baktığınızda size çekici gelen unsurlar ışıklandırma ve render kalitesi olabilir, yada animasyonda kullanılmış olan ufak ama etkili animasyonlar olabilir, örneğin binanın üzerinde uçan kuşlar gibi. Bu tarz ufak tefek ayrıntıların birleştirilmesi ve kararınca kullanılması mimari animasyonu oldukça etkili kılar. Bir diğer üzerinde çalışılması gereken konu ise. Kamera animasyonları. Mimari animasyon kamera hareketlerinden oluştuğu için kamera hareketleri çok önemlidir. Sinema kurallarına göre video filmlerde bir kamera bir yerde 5 saniyeden fazla bekleyemez. Bunun sebebi akıcılığı bozmamaktır.

Büyük Çapta Mimari Projeler

Baktığınız bazı mimari animasyon örnekleri’nde projenin oldukça büyük çapta oldğunu görürsünüz. Bir çok bloklardan oluşan mimari projeler içerisinde sayısız ağaçlar ve hareket eden nesneler vardır. Bu çapta büyük Mimari projeler yanlış çalışıldığı taktirde iş bitirme süreci oldukça yavaş ilerleyebilir yada acemice girişimlerden dolayı hiç bitemeyebilir. Sebebi ise şudur. Kuıllandığımız yazılımlar belli bir polygon düzeyine kadar optimize çalışmakta ve bizlere sıkıntı yaşatmamaktadır. Büyük çapta mimari animasyonlar da ise  milyonlarca polygonlar vardır. Bütün bu modellerin tek sahnede birleşmesi sahneyi yorar yada bilgisayarlar kaldıramaz. Burada profosyonel çalışmak tecrübe ile sabit ilerler. Kullanılacak olan modellerin aslını bozmadan yapılacak olan model optimizasyonları, projeyi hafifletecek daha hızlı ve verimli bir iş akışı sağlayacaktır.

Mimari Projelerde Peyzaj Kullanımı

Peyzaj kullanımı mimari animasyonların can alıcı noktalarıdır. Sade ve düz hatlara sahip binalar boş bir mekanda asla güzel görünmezler. Bunun için peyzaj detaylarına özen göstermek ve peyzaj için ne gerekiyor ise onları kullanmak gerek. Mimari animasyon örnekleri’nde gördüğünüz bazı peyzaj detayları çok rahatsız edici olabilir. Örneğin sadece ağaç kullanımı gibi. Peyzajlar sadece ağaçlardan oluşmazlar.

Mimari Animasyon Örnekleri’nde Olması Gereken Ayrıntılar

  • Kamera hareketlerinin akıcı olması
  • Genel filmi oluşturacak olan kamera hareketlerinin dramatize edilmesi
  • Küçük, ikincil animasyon detayları
  • Gerekli yerlerde dinamik kamera hareketlerinin kullanılması
  • Kütlesel yapıların önünün kapatılmaması
  • Kullanılacak olan ışıkların iyi ayarlanması, karanlık noktaların bilinçli olarak kullanılması
  • Detayları yansıtmak için kullanılacak olan, ışık, kadraj ve material kullanımı
  • İnsan animasyonları
  • Araç animasyonları

Animtr – Mimari Animasyon Örnekleri