Logo Animasyonu Yapım Ve Önemi

Logo-Animasyonu Yapım Ve Önemi

 

Logo Animasyonu Yapım Ve Önemi

Kurumsal kimliğiniz ve tüm reklam ürünleriniz tamam peki ya logo animasyonu? Çok önemli bir konu olduğunu hatırlatmaya gerek yok, 21.yy’dayız ve kurumlar logo çalışmalarını o kadar çok ciddiye alıyorlar ki, artık kurumsal kimliğin bir parçası olmuş ve medyadaki yüzünüzün güzel bir uzvu haline dönüşmüştür.

Logo animasyonu yapım ve önemi başlığı altındaki bu konuda logo animasyonu’nun değerini ele alacağız. Diyelim ki reklam vermek istiyorsunuz. İnsanlar sizi reklam konusu ile hatırlayacaktır ayrıca logonuz ile. Logonuzu o kadar çok kullanırsınız ki insanlar bir yerlere gittiği zaman sizin logonuzu gördüğünde bir sempati hisseder. Bilinç altında o logonun altındaki ürünler güvenilirdir, yada hizmet kalitelidir. Logonuzun insanların bilinç altına işlemesi için bunun sürekli olarak lanse edilmesi ve kullanılması gerek. Siz logonuzu ve animasyonunu kullandıkça daha çok insan tarafından bilinir ve güvenilirliğiniz artar. Örneğin arçelik gibi, okuma yazma bilmeyen bir insan bile televizyonlarda o kadar çok görmüştür ki, bir yerlere alışverişe gittiği zaman arçelik logosunu gördüğü zaman bilinç altı görsel hafızası bu logonun bulunduğu ürünlerin güvenilir olduğunu hisseder.

Bu şuna benzer, her gün gezerken gördüğünüz ve her zaman orada olan simit satan adam, o adam o kadar uzun süredir oradadır ki artık onun yüzünü unutamaz ve onun sattığı simitlerin güvenilir olduğunu düşünürsünüz. Çünkü hep oradadır ve işini ciddiye alıyordur.  Logo animasyonu yapım animtr’nin sizlere sunduğu hizmetlerden sadece ufak bir bölümü olsada bu konuyu ciddiye alır ve sizin ihitiyacınıza yönelik çalışır ve size özel bir çalışma yürütür. Logo animasyonları birbirinden farklı olması gereken çalışmalardır, özgün olmalıdır çünkü sizin çizgilerinizi taşır.

S.S.S

Logo Animasyonu Nasıl Olmalıdır ?

Logo animasyonları kurumunuzun alanını yansıtacağı için konu ile ilgili olmalıdır. Örneğin, araba jant tasarımı yapıyorsanız logonuzda araba bulunabilir yada bulunmayabilir, ama mutlaka jant bulunmalıdır ve kendine has bir tasarım uygulanmalıdır. Animasyona gelecek olursak. Diyelim ki doğadan örnekler alarak jant tasarımı yapıyorsunuz, animasyonda ise doğadan bir parça kesit alınarak jant animasyonu yapılabilir.

Logo Animasyonu Tarzları Neler ?

Logo animasyonları tarz olarak iki çeşit diyebiliriz, birinci seçenek 2d logo animasyonları. 2D logo animasyonları kurumsal kimliğiniz ile çok uyumlu olur ve yapımı diğerlerine nazaran kolay yada zor denilemez.

3D Logo animasyonu, bu animasyon tarzında tüm logonuz 3d modellenir ve 3d animasyon teknikleri ile yapılır. Genelde tanıtım filmleri yada animasyon’larda intro ( giriş ) animasyonu olarak kullanılır.

Birde 3D animasyon yapılarak ve bitişte kurumsal kimliğinizdeki 2D logonuzu oluşturacak şekilde yapılan logo animasyonları vardır. Yapımı azda olsa biraz daha zor olabilir.

Logo Animasyonu Yapan Firmalar ?

İletişim sayfamızdan bizlere ulaşın : )

Logo Animasyonu Fiyatları ?

Her logo kendine has zorlukları içeren tarzlara sahiptir, logo animasyonu için kesin bir fiyat biçmek hiç doğru olmaz, fiyat almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.