Project Description

Mimari Animasyon Yapımı | Göcek Otel

Tüm Çalışmalarımızı Görmek İçin Tıklayınız

Göcek, Muğla ilinde Fethiye ilçesine bağlı güzel bir konuma sahip bir mahalle. Buraya yapılacak olan otelin tasarım çalışmasını gerçekleştirdik. İlerde yapılacak olan mimari teknik çizimler ise bizim tasarımlarımız örnek alınarak yapılacak.

Mimari animasyon aşaması ise oldukça keyifli oldu. Otelin, 3D animasyonda ölü görünmemesi gerekliydi ve bu konuda yapabileceklerimizden birisi bolca insan karakteri kullanmak oldu. Proje aynı zamanda otelin karşı tarafına yapılacak olan villaları da kapsamaktadır. 3D Modelleme aşamasında, bölgenin yükseklik bilgisini google haritalardan çekerek çizimlere başladık. Bu sayede villa ve otel konumlandırmasını en mantıklı şekilde yapmayı başardık.

Mimari Modelleme

Mimari Modelleme aşamasında cinema 4d kullandık. Otelin cephesindeki rastgele çıkıntıları düzenlemek oldukça rahat oldu. Tabii ki bütün işi yapan program değildir, ancak program seçimi yaparken projenin gereksinimlerine hakim olmak. 3D Modelleme ve animasyon aşamasında işi oldukça kolaylaştırmakta.

Mimari Animasyon

3D Animasyon yapımı her proje de farklı bir zorlukla gelmekte. Göcek mimari animasyon yapımı projesindeki zorluk ise o kadar insanın render edilebilmesi ve sahneye eklenmesiydi. 3DS Max kullanmış olsaydık bu bizi biraz zorlayıcı olabilirdi.