Animasyon Prodüksiyon

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Animasyon Prodüksiyon[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

3D Animasyon yada 2d animasyon projelerini prodüksyon haline dönüştüren kullanım şeklidir. Gerçek bir film çekimi üzerine yapılan animasyon eklemeleri ile o işe Animasyon Prodüksiyon diye hitap edebiliriz. Bir iş için birden fazla ekipman, farklı araçlar veya farklı alanlarda uzmanlaşmış insanlar yada kurumlar ile çalışarak ortaya çıkartılan projeye, prodüksiyon denilebilir.

Animtr olarak bizler animasyon prodüksiyon projeleri yapmaktayız.  Gerçek çekimlerin üzerine var olmayan 3d nesnelerin eklenmesi ve gerçekte varmış gibi kurgulanması bir animasyon prodüksiyon projesidir.

3D Animasyon Prodüksiyon

Günümüzde özellikle sinema filmlerinde, gerçekte çekimi  oldukça zor olan  sahnelerin yapımında 3d animasyon teknikleri uygularız. Örneğin, bir adamın diğerini yavaş çekimde yüzünden silah ile vurduğunu göstermek gerçek çekimler ile yapmak zor olabilir, burada kullanılacak olan yöntem oyuncunun yüzünü 3d modelleme yöntemleri ile görselleştirerek, silah ile vurulma sahnesi’ni ve animasyonlar’ını burada yapıp, gerçek çekimler üzerine after effects yada benzer bir editör yazılımı ile composite ( kompoze ) etmek olacaktır. Burada oluşturulmak istenilen sahne’nin yapımında 3d animasyon teknikleri kullanıldığı için buna 3d animasyon prodüksiyon diyebiliriz.

2D Animasyon Prodüksiyon

Aslında sürekli olarak televizyon reklamlarında gördüğümüz hareketli ve 2 boyutlu animasyonlar ile birlikte kullanılan video görüntülerin oluşturulması işlemidir. Basitçe reklamlarda oyuncu elini açar ve elinden yazı çıkar, çıkan yazı dış ses tarafından söylenen kelimelerin yazı halidir yada görsel halidir. Bunları yapabilmek için yine compositing ( kompoze ) teknikleri uygulanır ve sonuç olarak bir reklam filmi için gereken güzel anlatımı olan bir animasyonlu reklam filmi elde edersiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]