3ds Max 2015

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Autodesk 3DS MAX 2015

[/vc_column_text][vc_single_image image=”5866″ img_size=”1000×599″ onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://animtr.com/3d-tasarim”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]3DS Max Demo versiyon’unu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Yönlendirilen Sitede formu doldurun ve 30 günlük deneme sürümünü edinin.[/vc_column_text][vc_button2 title=”Demo Versiyon İndir”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]3DS MAX 2015 kullanışlı yenilikler ile gelen bir sürüm oldu. Özellikle populate kısmına güzel eklentiler getiren autodesk, ilerde bizleri büyük dertlerden kurtaracak gibi görünüyor.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][vc_column_text]

3DS MAX 2015 İle Gelen Yeni Özellikler Neler ?

3ds max 2015

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5893″ img_size=”450×250″ onclick=”custom_link” link=”http://www.youtube.com/watch?v=cmDkghysKZA”][vc_column_text]Populate Tutorial’i için lütfen  Üstdeki Video’ya Tıklayın.

Video tutorial has been prepared by James Abell. –  Video ders James Abell tarafından hazırlanmıştır.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Populate – Animasyonlu İnsan Yerleştirmek

[/vc_column_text][vc_column_text]

New Features kelime anlamı ile “Yeni Özellikler” anlamını taşır.Buradaki sayfamızda 3DS MAX’ 2015 sürümü’nün yeni ve kullanışlı özelliklerine değineceğiz.

Her yıl bizleri şaşırtan ve çok iyi olmuş dedirten autodesk, 3ds max’in bu sürümü ile tekrar herkesi hayran bıraktı. İlk olarak göze çarpan özelliği ve benimde çok hoşuma giden kısmı Populate oldu, populate, doldurmak bir diğer değiş ile yerleşim bölgesi haline getirmek anlamını taşır. Çok harika bir özelliktir ve mimari projelere renk katmak  için oldukça güzel ve kolay insan animasyoları aracıdır. Bir önceki sürümün de sadece yolda yürüyen karakterler vardı, şimdi ise oturan karakter seçeneği ile 3ds max 2015 karşımızda…

Soldaki resime tıklayarak video’yu izleyebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Quad Chamfer – Dörtgen Chamfer

[/vc_column_text][vc_column_text]

3D modele chamfer vermek çoğu zaman o modelin daha güzel görünmesine ve köşelerdeki anlaşılabiliriği artırır. Katı modellemelerde çoğunlukla kullanılmasının sebeplerine gelecek olursak, chamfer verilen köşeler her zaman için orada ışığı barındırır ve specular dediğimiz ışık yansımalarının oluşmasını sağlar. Chamfer kuıllanılarak elde edilen köşelerdeki ışık yansımaları, yapılan modeli diğer modellerden ayırmaya ve daha gerçekçi sonuçlar alma yolunda bir nebze katkı sağlar. Peki uzun zamandır 3ds max de bulunan bu özelliği nasıl geliştirdiler?

Eskiden köşelere chamfer verdiğimizde 3 tane edge’in birleştiği bölgeler de topology sıkıntıları açığa çımaktaydı, şimdi ise autodesk bu durumu düzelmiş bulunmakta.

Sağdaki resime tıklayarak video’yu izleyebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5874″ img_size=”450×250″ onclick=”custom_link” link=”http://www.youtube.com/watch?v=tC6Q0-B7XA8″][vc_column_text]Quad Chamfer Tutorial’i için lütfen  Üstdeki Video’ya Tıklayın.

Video tutorial has been prepared by James Abell. –  Video ders James Abell tarafından hazırlanmıştır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5893″ img_size=”450×250″ onclick=”custom_link” link=”http://www.youtube.com/watch?v=wzGNBfVkrxY”][vc_column_text]Populate Tutorial’i için lütfen  videoya tıklayın.

Video tutorial has been prepared by James Abell. –  Video ders James Abell tarafından hazırlanmıştır.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Placement Tools – Yerleştirme Aracı

[/vc_column_text][vc_column_text]

3D sahne oluşturma aşamasın da her zaman kullandığımız ve ilerde de kullanacağımız bir durumdan bahsediyoruz. Yapılan 3d modeli varyasyonlarıyla kopyalamak ve sahneyi oluşturmak. Bir 3D sahne düşünün, ormanın içinde bir ağaç kökü ve orada olan mantarlar olsun. Ormanı ve ağacı yaptınız güzel ama bir sorun var, ağacın kökündeki sağda solda bulunan mantarların her biri bir diğerinden farklı konumlarda olmak zorunda. Peki bu mantarları hızlı ve etlili bir şekilde nasıl kopyalayacaksınız? İşte 3ds max 2015’in Placement Tools’u tam karşınızda.

Soldaki resime tıklayarak video’yu izleyebilirsiniz.[/vc_column_text][vc_column_text]

Diğer sayfa linklerimiz

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Lütfen Ana Sayfamızı Ziyaret Ediniz – Animtr Animasyon Stüdyosu  – TIKLAYIN

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir