3D Tasarım

3D Tasarım, ile projeler derinlik kazanmanın dışında tasarım aşamasına esneklik sağlar. Tasarımlar da ki detaylar açığa çıkar ve geliştirmeye açık bir hale gelir. Planlama ve işlevsellik gibi konular 3d tasarım yaparak daha net ortaya çıkartılır.”

3D tasarım ve modelleme kısaca gözle gördüğümüz nesnelerin dijital ortamda derinliğe sahip bir şekilde oluşturulmasına denir. 3 Boyutlu Tasarım bir çok meslek sahibi olmak isteyen insanların artık bir miktar da olsa öğrenmesi gereken tasarım türlerinden birisidir. Örneğin mimarların bunu öğrenmesi neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Sebebi ise, mimarların ortaya bir model çıkartıyor olması. Bu mimari modelleri genel olarak 2d ortamlarda yapıyor olsalarda projelerini geliştirmek için gerçekte varmış gibi 3d tasarım yapmaları gerekmektedir.

3D Tasarım ile esneklik kazanan projeler geliştirmeye müsaittir ve sonuç olarak ortaya daha kaliteli ürünler, projeler çıkmaktadır. 3D teknolojisi giderek hayatımızda yerini alırken bu tarz yeniliklerden hepimizin yararlaması ve kullanması gerekmektedir. 3D Tasarım ile sadece mimari projeler geliştirilmez. Ürün tasarımları ile ürünleri daha hızlı ve işlevsel üretebiliriz. Elektronik eşyaların tasarımlarını daha kaliteli tasarlayabiliriz.

Ayrıca etrafımız da gördüğümüz reklam çalışmalarında henüz üretimi başlamamış ürünlerin 3d tasarımlarını görebiliriz. Reklam ve televizyon konularında da 3d tasarımın önemi büyüktür ve kullanılmaktadır.

3D TASARIM

3D Tasarım ve modelleme  yazılımları sayesinde çevremizdekileri bütün halinde sanal ortamda 3D olarak görselleştirme işine denir, en zevkli modelleme alanlarından bir tanesidir. İster ormanlık bir alan, ister şehir ortamı, isterseniz tamamiyle hâyâl ürünü bir ortam üretebilirsiniz. 3D animasyon filmler de ve izlediğimiz sinema filmlerinde fark etmeseniz bile 3d ortamlar modellenir ve film ile birleştirilir. Sürekli olarak görürüz ve VFX Görsel efekt lerde yeri olduk büyüktür. Sinema filmlerinde istenilen mekanlar, ortamlar her zaman bulunamaz yada oranın maketi yapılamaz/yapılmak istenilmez, bu gibi durumlarda 3d modelleme teknolojisinin bizlere sunduğu imkanlar ile ihtiyacımız olan sahneleri sanal ortamda elde ederiz.

3D tasarım ve modelleme’nin gücü saymekla bitmez, çünkü 3d modelleme alanında hizmetlere her sektörün  ihtiyacı vardır. Bunlardan birisi endüstri sektörü. Sektörde gerek otomasyon ürünler gerekse yeni icat edilmiş kullanışlı ürünler sürekli olarak açığa çıkmaktadır. Aynı zamanda bu ürünlerin insanlar tarafından tanınması ve o ürünün ne işe yaradığını akıcı ve akılda kalıcı bir şekilde tanıtımı’nın yapılması gerekir.

Endüstriyel Ürün’ün Tanıtımı Nasıl Yapılır ?

3D MODELLEME, sorunun cevabı buradan geçiyor. Yeni üretilen bir endüstriyel ürün öncelikle 3d ortamında modellenmelidir. Ürünün tanıtım video su hazırlanabilmesi için gereken en büyük ihtiyaç o ürünün eksiz bir şekilde sanal ortamda tekrar üretilmesi olacakcaktır. Modelleme süreci biten endüstriyel modelin kullanım bilgileri veya faydaları ve nasıl hizmet verdiği ile alakalı bilgiler birleştirilir ve 3d ortamında animasyon’ları yapılır, ortaya o ürünü en iyi şekilde tanıtacak olan endüstriyel tanıtım videosu çıkmış olur. Bununla birlikte o ürünün reklam  ve tanıtım videosu bitmiş olur.

Çalışmalarımızdan Örnekler

İletişim Formu

İLETİŞİM BİLGİLERİ

905. Sokak,  Akdeniz Sitesi, A Blok No:58 Kat:10
Keklikpınarı / Dikmen / Ankara

Gsm: +90 507 353 01 84
Mail: info@animtr.com

Lütfen Soru Ve İsteklerinizi Mail Atın

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.