3D Animasyon | Çocuk Filmleri Ve Animasyon Film Hizmeti

3D Animasyon ile yapılamacak tanıtım,reklam,sunum videoları, yada medya unusuru yoktur. En önemlisi televizyonlarımızda yada sinemalarda izlediğimiz animasyon filmler 3d modelleme ve animasyon teknikleri ile yapılmaktadır. Gerçekci yada Cartoon dediğimiz ( Çizgi film ) tarzında üretimler yapılmaktadır. 3D Animasyon teknikleri ile, çocuklar için eğitim filmleri hazırlanılabilir. Henüz inşaa edilmemiş bir yapı gerçekte varmış gibi film edilebilir.

3D Animasyon dediğimiz zaman aklınıza gözlükler ile izleniler filmler yada videolar gelebilir. Aslında tam olarak 3d animasyon şudur; Çocuklar için yapılmış olan bir 3d animasyon filmi ele alalım, bunun için öncelikle konsept tasarımları çizilmiş olan karakterler 3d boyutlu yazlımlar ile modellenir ve hareket sistemi kurulur. Karakteri hareket ettirebilmek için ona gerçek insanların hareket mekanızmasına benzer bir sistem uygulanır, kemik sistemi. Karaktere uygulanacak olan kemik sistemi, rigging (kemiklendirme) ve (skining) yapılan kemiğin karaktere yapıştırma olarak iki aşamadadır, tabiki yüz ifadeleri için ise çeşitli teknikler ve kemiklendirme sistemleri kullanılır. Bütün bunlar bittikten sonra karakterimizi hareket ettirebilir ve yapılacak olan animasyon film için istenilen pozlara getirebiliriz.

Genel olarak karakter animasyonları yapılır seslendirilir ve son çıktılar alınarak animasyon film tamamlanmış olur. Kabaca animasyon filmler bu şekildedir ve 3d animasyon denmesinin sebebi 3 boyutlu yazılımlar ile yapılıyor olmasındandır.

3D Animasyon ile yapılacak olanların sınırı yoktur. Sinemalarda ve televizyonlarınızda gördüğünüz patlama sahneleri ve gerçek hayatta yapılması mümkün olmayan sahneler yine VFX dediğimiz 3d animasyon teknikleri sayesinde üretilmektedir.

Ayrıca medya reklamcılığında büyük rol oynayan 3d animasyonlar yani Motion Graphics dediğimiz hareketli grafikler de 3d animasyon teknikleri ile mümkün olmakta ve ilgi çekici içerikler, hareketler üretşlmektedir.