2D Reklam Filmi | Reklam Filmi Yapımı

2D Reklam Filmi Yapım

 

2D Reklam Filmi Yapım

“animtr – reklam filmleri yapım ve tasarım stüdyosu”
“2D Reklam Filmi Yapım”

Alternatif bir reklam animasyonu çeşiti ve oldukça etkili olan bu tarz, 2d animasyonlar yapılarak bir konuyu anlatım ve bilgi verme amacını taşır. Genellikle televizyonlarda gördüğümüz reklam çeşitlerindendir. Medya reklamcılığı alanında kullanımı oldukça yayğın ve makuldür. Genellikle bir fikri yada bir projeyi anlatım amaçlı kullanılan bu tarz reklam animasyonu’na 2d reklam animasyonu, 2d reklam filmi diyebiliriz.

2D Reklam filmleri yapım süreci bakımından diğerlerine nazaran kolay ve uzun sürmeyen bir prodüksiyon sürecine tabiidir. Tek kare resimleri birleştirerek yapılacağı gibi, 2d solid grafikleri kullanarak muhteşem ve göz dolduran animasyon reklamları üretilebilir.

Kullanım yeri olarak genel anlamda televizyon kanallarını yer edinsede, bir projeyi anlatım desteğinde bulunmak amacı ile grafikler kullanılarak sunum amaçlı da kullanılabilir. Anlatım konularını görsel hafızaya değinerek işleyen bu tarz reklam ve sunum araçları her zaman için projeleri ve ürünleri daha prestijli göstermiş ve konuya mutlak bir destek sağlamıştır. Sağladığı desteklerin yanı sıra konuyu daha rahat işleme imkanı sağladığından dolayı projelerin kabulu ve sunum performansı açısından yeri doldurulamaz bir niteliktedir.

Medya reklamcılığı içerisinde mutlaka farklı tarz ve içeriklere sahip diğer yapım türlerini de içermektedir. Amaca göre yada farklı unsurlara göre medya reklamcılığı için seçimler yapılabilir, gereken ney ise o yöne gidilebilir. Bu tarz reklam animasyonu seçenekleri üreticilerin müşterilerine alternatif sunma çabası neticesinde açığa çıkmış olup, dünyaca yaygınlaşmış ve kullanılmaya başlanmıştır. Tabiki burada izleyicileri de düşünmek gerekirse onlarda farklı tarzda medya unsurları görerek algıları değişmiş ve modern reklamcılığın sıkıcı taraflarının giderilmesine tanık olmuştur.

Günümüzde televizyon reklamları olsun medya unsurları olsun müşteri ve hitap edilen kesimin tarz, bütçe, algıda seçicilik, ve anlayış biçimi alanlarına göre hissetirilmesi gereken tarzlara açık yapılarda medya ürünleri sergilemiş ve başarılı olmuştur.

Animtr animasyon film stüdyosu olarak bu tarzlara yenilerini katmayı arzuluyor ve kabul görmüş tarzlarda  medya yapımcılığı üretimlerimize devam etmeyi diliyoruz…